Podpora páskových jednotek
Discobolos podporuje SCSI páskové jednotky, na něž lze vytvářet jak plné tak inkrementální zálohy dat. Tyto zálohy pak lze umístit na bezpečné místo - např. do trezoru - (tzv. "offline" a "offsite" záloha) a v případě ztráty dat (požár, povodeň, chyba administrátora, ukradení serveru atd.) lze tyto data obnovit. Tyto zálohy například předepisuje ISO certifikát.

Dodávaný software umožňuje vytvářet zálohy jak celého Discobola, tak i pouze zvolených adresářů. Podporuje jak inkrementální zálohy (ve zvolené den v týdnu - např. každý pracovní den), tak plné zálohy (jednou týdně nebo měsíčně - např. každou neděli nebo první den v měsíci). O všech těchto operacích pak podává zprávu emailem správci systému, případně upozorňuje na nutnost výměny pásky. Software umožňuje dále obnovovat data - ať už po jednotlivých souborech, adresářích nebo kompletní zálohu.

K Discobolovi doporučujeme použít páskové jednotky SuperDLT Tanderberg s kapacitou až 220 GB na pásku, rychlostí zápisu až 80 GB/hodinu a se zárukou 30 let.
Discobolos s. r. o., IČO: 269 40 485, tel.: +420 541 226 003, Podpora: 900 309 931 e-mail: info@discobolos.net