Co je to iSCSI?
iSCSI target zajišťuje podporu vzdáleného připojení k systémům NT-XP-20003 Server. Umožňuje připojit Discobolos jako vzdálený disk, vytvořit na něm libovolný souborový systém (formátovat na NTFS apod.) a pracovat s ním na serveru jako by to byl lokální pevný disk.

Před instalací nás prosím kontaktujte, rádi Vám vysvětlíme bližší podrobnosti využití iSCSI. Před vlastní instalací se musí na serveru (PC) nainstalovat služba iSCSI initiator (od firmy Microsoft), která zprovozní tuto službu na serveru (PC). Je nutné si uvědomit, že formátování velkého disku probíhá vzdáleně, proto může být tato operace časově náročná, v závislosti na velikosti formátovaného prostoru.

Mezní hranice iSCSI s NTFS je 2 TB na jeden iSCSI disk na zařízení. Toto omezení je způsobeno architekturou souborového systému NTFS, který neumí pracovat s větším datovým polem. Vydá-li společnost Microsoft opravu tohoto problému, či uvede na trh jiný souborový systém schopný pracovat s větším datovým prostorem, bude tím toto omezení odstraněno.

Není možné použít iSCSI na stávajícím diskovém prostoru s daty, jelikož je nutné prostor před prvním použitím zformátovat data je nutné někam odzálohovat!
Discobolos s. r. o., IČO: 269 40 485, tel.: +420 541 226 003, Podpora: 900 309 931 e-mail: info@discobolos.net